Reumatolog Kraków

Poradnia reumatologiczna - wyłącznie w ramach wizyt odpłatnych.
Reumatolog to lekarz medycyny specjalizujący się w leczeniu dolegliwości i schorzeń reumatycznych kości i stawów oraz chorób zapalnych tkanki łącznej.

Reumatolog Kraków

Procedura zapisu na wizytę u reumatologa

Urszula Kopeć-Gurdak - ZnanyLekarz.pl
Karolina Saganiak - ZnanyLekarz.pl

12 352 23 31

Zadzwoń
umów się na wizytę

Adres e-mail

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reumatolog prywatnie Kraków — umów wizytę u specjalisty w Centrum Medycznym UNIMED Kraków

Reumatolog to lekarz medycyny specjalizujący się w leczeniu dolegliwości i schorzeń reumatycznych kości i stawów oraz chorób zapalnych tkanki łącznej.

Jakimi schorzeniami zajmuje się reumatolog i kiedy się do niego zgłosić? Oferta CM UNIMED — Reumatolog prywatnie Kraków

Reumatolog zajmuje się różnego typu schorzeniami powiązanymi ze stanami zwyrodnieniowymi i zapalnymi tkanki łącznej, kości i stawów. Do jego zadań należy diagnozowanie i leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów, łuszczycowego zapalenia stawów, gorączki reumatycznej i zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa.

Pomocy u reumatologa prywatnie Kraków szukać powinni też pacjenci z przewlekłymi stanami zapalnymi tkanki łącznej i schorzeniami takimi jak:

  • toczeń rumieniowaty układowy,
  • twardzina układowa,
  • zapalenie skórno-mięśniowe,
  • zapalenie wielomięśniowe
  • przewlekłe niezakrzepowe zapalenie naczyń.

Reumatolog zajmuje się również leczeniem osteoporozy, sarkoidozy oraz fibromialgii. Zgłosić się do niego należy wówczas, gdy pojawia się silny ból w okolicy stawów, ból ścięgien, ból kości lub mięśni, szczególnie jeśli dolegliwości bólowe są intensywne, trwają przez dłuższy czas i nawracają pomimo leczenia lekami przeciwzapalnymi. Do reumatologa prywatnie Kraków należy się wybrać również wówczas, gdy oprócz bólu pojawia się gorączka lub stan podgorączkowy oraz obrzęk, lub wysypka bądź zaczerwienienie skóry. Także dolegliwości ze strony jamy brzusznej niespowodowane kłopotami żołądkowymi powinny skłonić do wizyty u lekarza reumatologa. Inne objawy, z którymi należy zgłosić się do tego specjalisty to poranna sztywność i zaczerwienienie stawów, problemy z utrzymaniem przedmiotów w palcach, problemy ze schylaniem się i podnoszeniem przedmiotów, opuchlizna i zniekształcenie stawów. Zazwyczaj do reumatologa pacjenci kierowani są przez lekarza pierwszego kontaktu. Panuje przekonanie, że na reumatyzm cierpią jedynie starsze osoby, a zatem tylko takie zgłaszają się do reumatologa. Nie jest to prawda – na dolegliwości związane ze stawami i stanami zapalnymi tkanki łącznej cierpią nawet bardzo młodzi ludzie.

Lekarz Reumatolog Kraków — Poznaj ofertę CM UNIMED!

W centrum medycznym UNIMED Kraków oferujemy Ci kompleksową opiekę wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów reumatologii, którzy stale podnoszą swoje kompetencje, biorą udział w szkoleniach, kursach i konferencjach naukowych. Pracujący w centrum medycznym UNIMED lekarze reumatolodzy stale aktualizują swoją wiedzę i bardzo indywidualnie podchodzą do każdego pacjenta.

Szukasz specjalisty lub badania?

Skorzystaj z szerokiej oferty lekarzy specjalistów oraz badań wykonywanych
w Centrum Medycznym UNIMED w Krakowie.