Szczepienia na grypę – Sezon 2022/2023 UNIMED Kraków

szczepienia na grypę – Sezon 2022/2023

Grypa jest ostrą, wirusową chorobą zakaźną układu oddechowego, która przenosi się pomiędzy ludźmi drogą kropelkową, a największa liczba zachorowań występuje sezonowo, corocznie w okresie jesienno-zimowym. Wiąże się ona ze znaczną śmiertelnością w grupach wysokiego ryzyka, takich jak między innymi osoby starsze w wieku powyżej 65 lat. Okres najbardziej nasilonych objawów trwa zwykle około 3-4 dni. Na początku choroby można zaobserwować nagły wzrost temperatury ciała, któremu towarzyszą dreszcze, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz ból głowy. Kaszel w pierwszym stadium choroby jest suchy, meczący, czasem napadowy i trudny do opanowania. W przebiegu typowego zachorowania na grypę, przechodzi on w kaszel wilgotny, któremu towarzyszy odkrztuszanie wydzieliny śluzowej. Najczęściej występującym powikłaniem jest zapalenie płuc, zaostrzenie chorób przewlekłych, zapalenie mięśnia sercowego.

Pamiętaj, szczepienia na grypę to najskuteczniejsza forma profilaktyki. Nie czekaj! Zaszczep się już dzisiaj.

 

Szczepienia na grypę UNIMED Kraków

  • Umów się na wizytę do lekarza rodzinnego w celu uzyskania recepty na szczepionkę przeciw grypie – może to być teleporada bądź wizyta recepturowa
  • Wykup receptę, pamiętaj o konieczności przechowywania szczepionki bez przerywania łańcucha chłodniczego!
  • Umów się do gabinetu zabiegowego na szczepienie. Zostaniesz poproszony o uzupełnienie oświadczenia o właściwym przechowywaniu szczepionki. Druk oświadczenia do wglądu w zakładce druki i wnioski.

MOŻESZ KUPIĆ SZCZEPIONKĘ VAXIGRIP TETRA W PRZYCHODNI – KOSZT 50 ZŁ (jeśli chcesz skorzystać ze szczepionki będącej w posiadaniu UNIMED należy umówić się bezpośrednio do gabinetu zabiegowego na szczepienie)

 

Oferta szczepień dla zakładów pracy

Pamiętaj, szczepienia na grypę to najskuteczniejsza forma profilaktyki. Nie czekaj! Zaproponuj szczepienie swoim pracownikom już dziś!

Szczepienia na grypę będą realizowane preparatem VAXIGRIP TETRA!

W połowie września będziemy w posiadaniu szczepionek Vaxigrip Tetra przeznaczonych do szczepienia dzieci powyżej 6 miesiąca oraz osób dorosłych. 

W celu ustalenia warunków współpracy prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny 793 003 743.

 

Zaszczep swoich pracowników wygodnie w naszej placówce lub w miejscu pracy!

  • skontaktuj się z nami w celu ustalenia warunków współpracy i rezerwacji odpowiedniej ilości szczepionek
  • czekaj na informacje o dostępności szczepionek w placówce oraz proponowanych terminach szczepienia
  • poinformuj swoich pracowników o dacie i miejscu szczepienia. W dniu wizyty zostanie przeprowadzone badanie lekarskie kwalifikujące do szczepienia i zostanie podana  szczepionka.

Cena szczepienia na grypę w UNIMED Kraków

W celu ustalenia warunków współpracy zapraszamy do kontaktu.