Neurolog Kraków

Poradnia neurologiczna - wyłącznie w ramach wizyt odpłatnych.
Lekarze specjaliści w dziedzinie neurologii zajmują się profilaktyką, diagnozą oraz leczeniem schorzeń układu nerwowego.

neurolog kraków

Procedura zapisu na wizytę u neurologa

Umów wizytę online

Wybierz specjalistę
z listy poniżej

12 352 23 31

Zadzwoń
umów się na wizytę

Nasi specjaliści

Neurolog Kraków - dr Karina Bartoszek-Stopa


Neurolog, to lekarz który zajmuje się profilaktyką, diagnozą oraz leczeniem schorzeń układu nerwowego.

Neurologia to dziedzina medycyny, której głównym zadaniem jest zajmowanie się różnorodnymi schorzeniami, które dotykają nasz obwodowy oraz ośrodkowy układ nerwowy. Neurologia jest bardzo zbliżona swoim zakresem do psychiatrii- wiele chorób o podłożu neurologicznym staje się również domeną psychiatrów. Tak więc dziedziny te uważane bywają za dziedziny pokrewne. Różnią się jednak od siebie tym, psychiatria zajmuje się zaburzeniami zachowania, a lekarz neurolog natomiast-  leczeniem wad układu nerwowego.

Jak przebiega wizyta u lekarza neurologa w CM UNIMED Kraków?

Wizytę wygodnie możesz umówić przez Znanego Lekarza - dr Karina Bartoszek-Stopa - neurolog Kraków

W trakcie wizyty w Centrum Medycznym Unimed Kraków neurolog przeprowadza z pacjentem wywiad lekarski oraz wykonuje badania fizykalne aby dobrać odpowiednie leczenie. Podczas badania lekarz neurolog  oprócz sprawdzenia ogólnego stanu zdrowia pacjenta może dokonać oceny czynności nerwów czaszkowych, siły mięśniowej oraz odruchów, a także przeprowadzić badanie objawów oponowych pacjenta.

Na wizytę u lekarza w Centrum Medycznym UNIMED Kraków należy zabrać ze sobą całą dotychczasową dokumentację medyczną oraz listę aktualnie przyjmowanych przez pacjenta leków a także posiadane wyniki badań. 

Leczeniem jakich chorób zajmuje się neurolog?

Neurolog to specjalista z zakresu neurologii, czyli dziedziny medycyny, która leczy choroby obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Ośrodkowy układ nerwowy (OUN) to nic innego jak mózg i rdzeń kręgowy. Neurolog jest więc pomocny w badaniu przyczyn oraz leczeniu bólów głowy, oraz nieprawidłowości, których źródło tkwi w mózgu, np.:

 • zaburzenia widzenia,
 • zaburzenia mowy,
 • zaburzenia równowagi, 
 • ataksja. 

Dlatego też neurologia wiąże się z psychiatrią, a niektóre choroby są domeną obu tych dziedzin. Niekiedy neurolog może pomóc także w zdiagnozowaniu u pacjenta chorób związanych z  bólami kręgosłupa z uwagi na fakt, że ich przyczyną jest ucisk na nerwy.

Neurolog to specjalista, który zajmuje się diagnozą i leczeniem schorzenia mózgu, nerwów obwodowych oraz rdzenia kręgowego. Do chorób, których leczeniem się zajmuje, należą między innymi takie choroby jak:

 • migrena i bóle głowy o różnym podłożu,
 • zwyrodnienie kręgosłupa,
 • nerwica,
 • guzy mózgu,
 • miastenia, miopatie oraz miotonia,
 • udar mózgu i stany po udarze mózgu,
 • choroba:
  • Alzheimera,
  • Wilsona,
  • Parkinsona,
 • stany po zapaleniu mózgu, rdzenia oraz opon mózgowo-rdzeniowych,
 • rwa kulszowa,
 • padaczka,
 • stwardnienie rozsiane,
 • pląsawica Huntingtona.

Kiedy zgłosić się na wizytę ?

dr Karina Bartoszek-Stopa - neurolog Kraków

Wizyta u neurologa jest zalecana, kiedy męczą Cię przedłużające się bóle i zawroty głowy, miewasz omdlenia czy trudności z utrzymaniem równowagi. Niepokojące są także wszelkiego rodzaju zaburzenia poznawcze, problemy z pamięcią i bolesne uczucie sztywności. Symptomy te mogą świadczyć np. o wczesnym stadium stwardnienia rozsianego, dlatego nie powinno się ich lekceważyć i konieczne umówić wizytę w Centrum Medycznym UNIMED w Krakowie.

Można też umówić wizytę u neurologa w Krakowie w sytuacji, kiedy od dłuższego czasu zmagasz się z takimi objawami choroby jak:

 • osłabienie siły mięśniowej,
 • nagłe pogorszenie widzenia,
 • upośledzenie mowy,
 • silne dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa lub innych części ciała,
 • zaburzenia czucia, niedowłady kończyn,
 • przykurcze mięśniowe, ruchy mimowolne itp.

Choroby dotykające mózg i nerwy w wielu przypadkach rozwijają się powoli. Na szczęście dzięki postępowi medycyny dzisiaj większość schorzeń układu nerwowego można wykryć we wczesnym stadium i leczyć. Przy podejrzanych i długo utrzymujących się objawach zaleca się skorzystanie ze specjalistycznej konsultacji neurologicznej. Na wizytę możesz umówić się w Centrum Medycznym UNIMED, która świadczy usługi z zakresu opieki zdrowotnej na terenie Krakowa.

Na jakie badania może skierować lekarz w Centrum Medycznym Unimed Kraków? 

W celu dokładniejszej diagnostyki poszczególnych chorób neurolog może zlecić następujące badania diagnostyczne:

 • tomografia komputerowa (TK) - to bardzo dokładne badanie radiologiczne, które wykorzystuje promienie rentgena. Najczęściej przeprowadza się TK głowy, kręgosłupa, ale tak naprawdę można zbadać w ten sposób każdą część ciała. Pozwala wykryć nieprawidłowości w obrębie mózgu, zmiany zwyrodnieniowe, zmiany nowotworowe;
 • rezonans magnetyczny (MRI) - podobnie jak TK, to jedna z najnowocześniejszych metod diagnostyki obrazowej o dużej dokładności. Wykorzystuje się ją do badania mniejszych zmian patologicznych;
 • elektroencefalografia (EEG) - bada bioelektryczną czynność mózgu, pozwala rozpoznać szereg chorób neurologicznych, np. padaczkę, guz mózgu, zapalenie mózgu, bezsenność;
 • tomografia emisyjna PET-CT - bardzo nowoczesne badanie, które wykorzystuje się w medycynie nuklearnej. Stanowi połączenie klasycznej tomografii komputerowej (CT) oraz pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Dzięki tej ostatniej metodzie można przeanalizować metabolizm zmian chorobowych, który różni się od metabolizmu zdrowych komórek.

Neurolog prywatnie w Krakowie: poznaj ofertę Centrum Medycznego UNIMED!

dr Karina Bartoszek-Stopa - neurolog Kraków

W centrum medycznym UNIMED Kraków oferujemy Ci kompleksową opiekę wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, którzy stale podnoszą swoje kompetencje, biorą udział w szkoleniach, kursach i konferencjach naukowych. Pracujący w centrum medycznym UNIMED lekarze od żył stale aktualizują swoją wiedzę i bardzo indywidualnie podchodzą do każdego pacjenta.

Centrum Medyczne Unimed w Krakowie

dr Karina Bartoszek-Stopa - neurolog Kraków

Misją CM UNIMED w Krakowie jest działanie mające na celu poprawę jakości życia osób Pacjentów korzystających z podstawowej i specjalistycznej opieki medycznej. Staramy się świadczyć wysoką jakość usług z zakresu medycyny rodzinnej, usług specjalistycznych, zdrowia psychicznego, a także szeroko rozumianej profilaktyki i propagowania zdrowego stylu życia.

Umów wizytę u dr Kariny Bartoszek Stopa - neurolog Kraków

Naszą wizją jest stworzenie wiodącego ośrodka opieki medycznej w Małopolsce poprzez nieustanne podnoszenie jakości działań we wszystkich obszarach aktywności, a także stałe podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników. Pragniemy, aby nasze działania cieszyły się uznaniem zarówno naszych pacjentów, jak i naszych partnerów.  Nasz zespół tworzą lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, lekarze specjaliści oraz specjaliści z zakresu zdrowia psychicznego, którzy diagnozują, pomagają, prowadzą procesy terapeutyczne i edukacje. Nasze pomysły przedkładamy na praktykę w postaci prowadzonej od wielu lat przychodni. Razem tworzymy nową jakość służby zdrowia, w tym także neurologii w Krakowie.

Szukasz specjalisty lub badania?

Skorzystaj z szerokiej oferty lekarzy specjalistów oraz badań wykonywanych
w Centrum Medycznym UNIMED w Krakowie.