Centrum Medyczne Unimed w placówkach dedykowanych zdrowiu psychicznemu oferuje szeroki zakres usług w zakresie psychologii, psychiatrii dla dzieci i młodzieży  oraz ich rodzin m.in. konsultacje lekarzy psychiatrów i psychologów, psychoterapię indywidualną, par i grupową, diagnostykę oraz warsztaty rozwojowe.

Zakres usług

Psycholog
Psycholog to specjalista, który pomaga w wielu sprawach – od problemów z adaptacją w nowym otoczeniu, przez rozwiązywanie konfliktów, po wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych jak rozwód czy żałoba. Często powodem szukania pomocy w gabinecie psychologicznym jest nieradzenie sobie ze stresem. Wynika on z brania na siebie coraz większej liczby obowiązków, coraz szybszego tempa życia czy, długotrwałego napięcia emocjonalnego.
PSYCHOLOG WYKONUJE TESTY PSYCHOLOGICZNE

Psychoterapeuta
Psychoterapia to forma pomocy dedykowanej osobom, których dotykają różne problemy. Jej celem jest wspólne wypracowanie ich rozwiązania oraz poprawa jakości życia Pacjenta. Zazwyczaj potrzebnych może być kilkanaście lub nawet więcej sesji psychoterapeutycznych.
Pod wpływem psychoterapii zmienia się funkcjonowanie umysłu a jej działanie może przynieść głębokie i długotrwałe zmiany. Do psychoterapeuty zgłaszają się osoby, których dotyka obniżony nastrój, poczucie winy, lęki, niezadowolenie z siebie, problemy w relacjach z innymi, uzależnienie, myśli samobójcze itp.

Terapia par
Terapia par kierowana jest m.in. dla osób, które zmagają się z kryzysem. Psychoterapeuta w takich sytuacjach pomaga znaleźć płaszczyznę porozumienia, nabyć takie kompetencje jak cierpliwe słuchanie, refleksję bez osądzania, asertywność, konstruktywne wyrażanie niezadowolenia, umiejętność przyjmowania krytyki. Zapraszamy także pary na różnych etapach związku, aby omówić konkretne problemy i uzdrowić całą relację, a także poprawić komunikacje. Podczas terapii pary uświadamiają sobie mocne i słabe strony związku. Celem terapii jest również uzyskanie większej harmonia w codziennym życiu.

Procedura zapisu na wizytę

Aby zapisać się do psychologa/psychoterapeuty  lub na terapią rodzin zadzwoń +48 12 352 23 31 lub napisz mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WIZYTY REALIZOWANE SĄ W PLACÓWCE CM UNIMED UL. PLAC NA GROBLACH 5/15 W KRAKOWIE.

Nasi specjaliści

Jestem psychologiem i psychoterapeutką. Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim i całościowe czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne, organizowane przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Specjalistycznego im. J. Babińskiego w Krakowie, atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Od 2013 roku szkolę się na psychoanalityka w Krakowskim Kole Psychoanalizy NLS, którego jestem członkiem od 2017 roku.
Głównym obszarem moich zainteresowań jest psychoterapia psychoanalityczna w ujęciu lacanowskim, pozwalająca na pogłębioną refleksję oraz zrozumienie własnych trudności. Wykorzystuję także systemowe myślenie o kontekście rodzinnym. W kontakcie z drugą osobą staram się przede wszystkim stworzyć jej możliwość swobodnego mówienia o swoim doświadczeniu, co sprzyja zmniejszaniu jej trudności i cierpienia. Każdą osobę traktuję z pełnym szacunkiem, zapewniając poufność i dyskrecję. Pomagam osobom doświadczającym lęków, stanów depresyjnych, zaburzeń osobowości, zmagającym się z różnymi problemami życiowymi związanymi ze stresem, problemami okresu dorastania, trudnościami w relacjach międzyludzkich, stanach nerwicowych, psychosomatycznych, a także z osobami z zaburzeniami o charakterze psychotycznym.
Prowadzę psychoterapię z osobami dorosłymi i młodzieżą. Swoją pracę terapeutyczną poddaję także regularnej superwizji u osób z wieloletnim doświadczeniem.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas staży w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Babińskiego w Krakowie, Krakowskim Instytucie Psychoterapii, szkoląc się w prowadzeniu terapii indywidualnej, rodzinnej oraz grupowej, a także pracując w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym z osobami chorymi somatycznie.
Obecnie pracuję prowadząc psychoterapię w Poradni Psychoterapii Dzieci i Młodzieży oraz w Ośrodku Poradnictwa i Terapii Rodzin prowadzonych przez Stowarzyszenie Dobrej Nadziei oraz w poradniach prywatnych – Unimed, w Ośrodku Psychoterapii SensusMed i w gabinecie własnym.
Jestem absolwentką psychologii na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie odbywam całościowe szkolenie psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. na oddziałach klinicznych Szpitala Uniwersyteckiego, Szpitala im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie oraz placówkach specjalizujących się w socjoterapii dzieci i młodzieży w Bielsku – Białej.
Prowadzę psychoterapię indywidualną dzieci, młodzieży oraz młodych dorosłych w podejściu psychodynamicznym, korzystam jednak także z wiedzy zaczerpniętej z innych orientacji teoretycznych.
Przedmiotem moich zainteresowań zawodowych są m.in. zaburzenia odżywiania, czyli głównie anoreksja i bulimia u adolescentów. W szerszym kontekście, interesuje mnie problematyka obrazu ciała w procesie formowania się tożsamości dorastającego człowieka.
W pracy z dziećmi i młodzieżą koncentruję się na stworzeniu w gabinecie możliwości odtworzenia wewnętrznego świata dziecka i adolescenta oraz stworzeniu bezpiecznej relacji terapeutycznej. Wspieram również rodziców w procesie leczenia dziecka, poprzez poradnictwo i psychoedukację.
Zapraszam dzieci i młodzież zmagające się z lękami, obniżonym nastrojem, kryzysami, problemami z samoakceptacją i tworzeniem relacji z innymi.
Pomoc kieruję także do rodziców zmagających się z bezradnością w procesie wychowawczym dziecka, problemami z komunikowaniem się z dzieckiem i nastolatkiem, zagubieniem w niejasnym świecie dziecka.
Pracuję w zgodzie z zasadami etyki zawodowej psychologa i psychoterapeuty, swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Jestem psychologiem, psychoterapeutą systemowym, obecnie jestem w trakcie zdobywania certyfikatu. Swoją wiedzę zdobywałam min. na Uniwersytetecie Humanistycznospołecznym SWPS w Katowicach, Szkole Psychoterapii Systemowej w Krakowie, Wiedeńskiej Akademii Psychoanalitycznej. Akademii Psychologicznej w Austrii. Staże zdobywałam w certyfikowanych ośrodkach w kraju i za granicą. Między innymi w Zakładzie Terapii Rodzin i Psychosomatyki Katedry Psychiarii w Krakowie oraz w Maimonides –Zentrum na odziale Demencyjnym. Odbyłam szkolenia dodatkowe z zakresu leczenia Zaburzeń psychotycznych oraz Traumy. Biorę udział w Konferencjach i ustawicznym podnoszeniu kwalifikacji a moja praca podlega systematycznej superwizji. W swojej pracy integruję metodę systemową oraz psychodynamiczną. Ogromną wagę przykładam do holistycznego-całościowego podejśćia do człowieka jego beypieczeństwa i dobra.
Aktualniepracuję w Prywatnej Poradni psychologiczno-psychoterapeutycznej „Solutio” w Katowicach, Centrum psychiatryczno-psychologicznym w Katowicach oraz w Centrum Zdrowia „Unimed”w Krakowie.

Monika Gzyl - ZnanyLekarz.pl
Małgorzata Kania - ZnanyLekarz.pl
Agnieszka Rusin - ZnanyLekarz.pl

Ważne informacje

SESJA PSYCHOTERAPII INDYWIDUALNEJ - 150 zł
TERAPIA RODZINNA - 200 zł
TESTY PSYCHOLOGICZNE - 150zł/godzina
W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Personelu wprowadzono następujące zasady:
  • obowiązkowo należy założyć maseczkę zakrywającą usta i nos
  • należy postępować zgodnie z poleceniami personelu przychodni
  • do przychodni nie można wprowadzać rowerów, hulajnóg itp. Przed przychodnią zamontowane są stojaki do których należy przypiąć pojazd
  • do przychodni nie można wjeżdżać na rolkach, deskorolkach itp.
  • do przychodni nie można wprowadzać zwierząt
  • na terenie przychodni nie można palić papierosów i spożywać alkoholu
  • do przychodni nie można wnosić przedmiotów niebezpiecznych. PAMIĘTAJ! w przychodni przebywają dzieci i osoby starsze

Back to top