Alergolog | UNIMED Kraków

Ponad 40% Polaków cierpi z powodu jakiejś alergii, a liczba ta z roku na rok stale rośnie, alergiczny nieżyt nosa to problem dotykający od 10% nawet do 25% populacji. Alergia jest zaliczana do grona współczesnych chorób cywilizacyjnych – w ciągu 100 lat odsetek osób borykających się z tą przypadłością wzrósł z 1% do 40%. Remedium dla mieszkańców Krakowa i okolic na różnego rodzaju alergie – wziewną, kontaktową i inne – jest prywatna wizyta u naszego alergologa w krakowskiej placówce przy ul. Plac na Groblach 5.

Prywatne wizyty – dzieci i dorośli

W ramach Centrum Medycznego UNIMED ul. Plac na Groblach 5 możecie Państwo skorzystać z prywatnych wizyt u lekarza alergologa które skierowane są zarówno do dzieci (od 1 dnia urodzenia) jak i dorosłych.

Doświadczona Kadra
Do Państwa dyspozycji oddajemy zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z dziedziny alergologii oraz pielęgniarki posiadające duże doświadczenie w wykonywaniu testów skórnych. Wizyty realizuje dr Sofia Biletska w asyście pielęgniarskiej.
Alergolog Kraków – zakres badań i terapii

W ramach wizyty u naszego alergologa oferujemy kompleksowe badania diagnostyczne oraz terapię chorób alergicznych i immunologicznych:

  • spirometria – badanie to wykonuje się spirometrem. Spirometria służy do pomiaru objętości i pojemności płuc oraz oceny, jak podczas wdechu i wydechu przepływa powietrze,
  • testy alergiczne skórne i naskórkowe płatkowe – to badanie umożliwia wykrycie alergenów wziewnych. Kropelki zawiesin, które zawierają substancje uczulające, nanosi się na plecy lub przedramię,
  • testy alergiczne z krwi – po pobraniu od pacjenta próbki krwi, jest ona badana pod kątem stężenia przeciwciał IgE dla konkretnych alergenów – podwyższony wynik oznacza alergię na badany czynnik,
  • immunoterapia alergenowa, czyli odczulanie – terapia ta ma na celu zmniejszenie wrażliwości osoby uczulonej na alergeny i objawów choroby lub całkowite jej wyeliminowanie. O tym, czy pacjent kwalifikuje się do odczulania, decyduje alergolog.
 
Terminy wizyt

Nasza specjalistka od alergologii – dr Sofia Biletska – przyjmuje pacjentów w soboty w godzinach 9.00 – 12.00.

Jak umówić się na wizytę?

Każdy, kto szuka alergologa w Krakowie i chce umówić się na wizytę do tego specjalisty,  może zadzwonić pod numer tel. 690 000 833 lub napisać maila na adres groble@unimed-nzoz.pl

Doświadczona Kadra

Naszymi pacjentami zajmują się doświadczeni specjaliści z dziedziny alergologii, którzy cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród pacjentów.

Indywidualne podejście

Każdy pacjent traktowany jest w naszej przychodni indywidualnie. Cały personel pracujący w przychodni dokłada wszelkich starań aby wizyta w naszym Centrum była dla Państwa i Państwa dzieci jak najmniej stresująca.

Wysoka jakość i bezpieczeństwo

Wszystkie gabinety zostały wyposażone w przepływowe lampy wirusobójcze i bakteriobójcze. A podczas Państwa wizyt w naszym Centrum zachowujemy najwyższe procedury bezpieczeństwa

Kompleksowość

Zajmujemy się  pacjentami kompleksowo. Oprócz wizyty u alergologa możecie Państwo skorzystać także z usług pediatry, lekarza rodzinnego, psychologa dziecięcego, psychiatry dziecięcego, dietetyka itp.

Akceptowane metody płatności