Program opieki i terapii patologicznych hazardzistów oraz osób z innymi uzależnieniami behawioralnymi skierowany do osób odbywających karę pozbawienia wolności a Areszcie Śledczym Kraków – Podgórze

 

Logo do projektów

 

 

Projekt realizowany jest w terminie 1 lipiec – 31 grudzień 2016.

 

Odbiorcami projektu są osoby odbywające karę pozbawienia wolności z terenu całego kraju, u których zdiagnozowane zostało uzależnienie od hazardu, uzależnienie od hazardu z innymi współistniejącymi zaburzeniami, inne uzależnienia behawioralne oraz członkowie rodzin i bliscy osób uzależnionych.

 

W ramach projektu na terenie Aresztu Śledczego realizowane jest wsparcie w formie warsztatów umiejętności i grup nawrotów, konsultacji prawnych dla osób uzależnionych behawioralnie oraz indywidualne wsparcie terapeuty świadczone na terenie domu przejściowego dla osób bezdomnych opuszczających zakłady karne i areszty śledcze wobec których orzeczono dozór kuratora.

 

Zakłada się, że w trakcie realizacji projektu z programu skorzysta minimum 60 osadzonych w Areszcie Śledczym Kraków-Podgórze.

 

Więcej informacji o programie terapeutycznym można uzyskać osobiście w CM Unimed ul. Młodej Polski 7, telefonicznie 12 415 81 12 lub mailowo: rejestracja@unimed-nzoz.pl

 

Zadanie jest współfinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych będących w dyspozycji Ministra Zdrowia.

Leave a reply