Pakiet hormonalny dla kobiet

Równowaga hormonalna kobiety nie będącej w ciąży polega na ściśle określonych, wzajemnie sprzężonych, cyklicznych zmianach stężeń poszczególnych hormonów. miesiączki, problemów z zajściem w ciążę, nadmiernego owłosienia

Cena pakietu badań – 299 zł.

Przekrojowy obraz statusu hormonalnego kobiety istotnie wzbogaca informacje uzyskane przez lekarza w badaniu fizykalnym i ukierunkowuje wywiad lekarski. Ze względu na FSH, LH i E2 pobrania krwi do badań hormonalnych należy dokonać w 1-3 dniu cyklu (dla pozostałych hormonów faza cyklu w badaniach przesiewowych jest nieistotna). Krew należy pobierać rano (ze względu na dobowe zmiany stężenia prolaktyny, testosteronu i TSH); przed pobraniem należy unikać wysiłku i stresu, głównie z powodu wpływu na stężenie prolaktyny.

Zapisz się szybko

(12) 415 81 12

Zadzwoń i zapisz się na kurs

SZCZEGÓŁY BADANIA

TSH  – jest objęty badaniem w diagnostyce chorób tarczycy, stężonym stężeniem TSH występuje u osób z nadczynnością tarczycy, zawyżonych u chorych, u których rozpoznano niedoczynność tarczycy.

 Hormon FSH folikulotropowy, hormon peptydowy przysadki mózgowej pobudzający pobór ciepła pęcherzyków jajnikowych i zawartości estrogenów. Znajomość użycia FSH jest istotna w podejrzeniu funkcji jajników i zaburzeniach miesiączkowania. Nieprawidłowy poziom FSH może objawiać się zatrzymywaniem wody w organizacjach lub nadwagą, zaburzeniami nastroju i stanami depresyjnymi .

LH hormon luteinizujący, hormon peptydowy przysadki mózgowe stymulujące jajniki do wytwarzania E2.U kobiet przed menopauzą zastosować odpowiednie LH wiążące się z funkcjami policystycznych jajników, niewydolnością jajników i występującymi objawami płodności, nieregularnymi miesiączką, tyciem, trądzikiem, zarostem na twarzy. Po menopauzie poziom LH zrozum. Dostępne są połączenia między porównywanymi LH i niedoczynnością tarczaycy.

PRL prolakt yna, hormon laktotropowy, peptydowy hormon przysadki mózgowej regulujący funkcję gruczołów rozrodczych i podtrzymujących laktację. Nieprawidłowy poziom PRL może powodować zaburzenia miesiączki i płodności, mlekotok i utrzymywać się przerwy psychiczne. Nadmierne stężenie PRL, przy użyciu innych sygnałów sygnalizuje przeciążenie działania fizycznego i umysłowego i utrzymującego się stresu. Bywa zagrożonym efektem zażywania przeciwdepresantów, leków nadciśnieniowych i leków zobojętniających ych .

Estradiol ( E2), hormon steroidowy płciowy, główny estrogen, u kobiet przed menopauzą funkcją na funkcje jajników i jajeczkowanie. Nieprawidłowy poziom E2 może objawiać się zaburzeniami miesiączkowania i pokwitania, zatrzymywaniem wody w organizmie, zaburzeniami struktury kości, funkcją skóry i jej wytworów oraz depresją i stanami lękowymi.

Hormon testosterono wy płciowy, główny androgen. U kobiet produkowanych przez jajniki, korę nadnerczy oraz powstający w wyniku konwersji z androstendionu. Wytwarzanie testosteronu regulowane jest przez LH. Podniesione zastosowania testosteronu mogą objawiać się: zaburzenie miesiączkowania, owłosienie w nietypowych dla kobiet miejsc, trądzikiem, otyłością w wymaganiu oporności na insulinę. Poza stanami chorobowymi wzrost poziomu testosteronu może wiązać się z suplementacją testosteronu, DHEA i androstendionu.

SHBG  surowicza globulina wiążąca hormony płciowe: testosteron (98% puli w organizmie) iw mniejszym, zakresie E2. Testosteron związany przez SHBG staje się, w prostym, fizjologicznie nieczynny, stąd stężenie SHBG działa na podstawie obliczania ilości testosteronu „dostępne”: dostępne i biodostępnego oraz indeksu dostępne androgenów. Stężenie SHBG obejmuje pod wpływem androgenów i spada pod wpływem estrogenów (ustna antykoncepcja). Znajomość użycia SHBG jest pomocna w interpretacji pomiarów testosteronu w przypadku zastosowania miesiączki, niepłodności trądziku i hirsutyzmu.

DHEA-S  siarczan dehydroepiandrosteronu, hormon steroidowy, androgen, produkowany z cholesterolu w nadnerczach i jajnikach. Znajomość użycia DHEA-S jest istotna dla oceny poziomu hormonów płciowych (FSH, LH, PRL, E2 i testosteronu). Nieprawidłowy poziom DHEA-S może powodować zaburzenia miesiączkowania i płodności, nadmierne owłosienie, zawartość gruczołów sutkowych, trądzik, świąd skóry, wzrost potencji, przetłuszczanie skóry i włosów, zaburzenia proporcji frakcji cholesterolu (np. Spadek HDL).

CENA BADANIA
299 ZŁ